Z radością informujemy, że do Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kiwitach dotarł sprzęt komputerowy, pozyskany przez Gminę Kiwity, dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).
Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki umowom podpisanym przez Wójta Gminy Kiwity Jacka Pawlika ze Skarbem Państwa – Ministrem Cyfryzacji w ramach projektów: C12L „Sale lekcyjne w szkołach zawodowych oraz instytucjach kształcenia ogólnego wyposażone w narzędzia informatyczne w celu umożliwienia nauczania zdalnego”, C13L „Laboratoria sztucznej inteligencji oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki utworzone w szkołach” oraz C15L „Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne”.
Łączna wartość pozyskanego wyposażenia wyniosła 233 651,86 zł.
Szkoła wzbogaciła się m.in. o laptopy, tablety, tablety piórkowe, monitor interaktywny, kamery, mikrofony oraz sprzęt wspierający nowoczesne nauczanie i pracę multimedialną.
Nowe wyposażenie znacząco podnosi jakość kształcenia. Umożliwia prowadzenie bardziej atrakcyjnych zajęć oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Sprzyja także odkrywaniu talentów, rozwijaniu zainteresowań oraz przygotowaniu młodych ludzi do wyzwań współczesnego świata i rynku pracy.
Pozyskanie tak znaczącego wsparcia, jest efektem konsekwentnych starań organu prowadzącego o rozwój bazy dydaktycznej szkoły i tworzenie jak najlepszych warunków do nauki.
Zdjęcia wykorzystane w publikacji, pochodzą z zasobów Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kiwitach.
















